• ufukucarr@gmail.com
  • +905531313433

HABER DETAYI

30 Aralık 2018 00:54

Arsa Geliştirme Nedir?

Arsa Geliştirme Nedir?

Arsa Geliştirme Hakkında 

Arsa geliştirme, son yıllarda emlak ve imar sektöründe sıklıkla karşılaşılan yöntemlerden birisidir. Arazi geliştirme ve gayrimenkul geliştirme gibi çeşitleri de olan arsa geliştirme temel olarak birkaç farklı anlam ifade edebilmektedir.

 

Temel olarak arsa geliştirme denildiği zaman bir arsanın fiziksel olarak daha da yükseltilmesi ve arttırılması olarak tanımlanabilir. Ancak pratikte her zaman böyle bir durum söz konusu olmayabilir. Bu durumun gerçekleşebilmesi için arsa sahibi olan kişinin sınırlanmış topraklara sahip arsalara da sahip olması gerekebilir.

 

Arsalar uzun vadede değer kazanan ve yükselebilen yapılardır. Arsalar bu sebeple inşaat sektörü denildiği zaman akla ilk gelen yerlerdir. Bu yüzden arsalar üzerinde inşaat yapıları olması ve ev sahibi olmanız demek arsanızın kendi kendine geliştiği anlamına da gelebilmektedir.

 

İnşaat Sektörünün Kalbi Arsalar

 

Sahibi olduğunuz arsanız ilerleyen yıllarda değer kazanırsa bu kazanç da size mutlaka maddi olarak geri dönüş sağlayacaktır. Arsa geliştirmenin bir diğer tanımı da budur. Fakat arsalar, toprakların son yıllarda fazla önem kazanması ile birlikte artık farklı açılardan da ele alınmaya başlamıştır.

 

İnsanlar arsalarının ne kadar değerli olup olmadığını artık kendilerini anlayabilmektedirler. Bu durum ise arsalar verilen önemi gözler önüne sermektedir.

 

Arsa sahibiyseniz, arsanızı geliştirmek için çeşitli stratejiler uygulayabilirsiniz. Bu tür stratejilere en iyi örnek ise takas yapmaktır. İleride daha fazla değerleneceğini düşündüğünüz arsalar ile kendi arsalarınızı takas ederek geleceğe yönelik yatırım ve arsa geliştirme yapmış olabilirsiniz.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.