• ufukucarr@gmail.com
  • +905531313433

HABER DETAYI

30 Aralık 2018 01:57

Dünyadaki Emlak Satış Sistemi

Dünyadaki Emlak Satış Sistemi

Dünyadaki Emlak Satış Sistemi Nedir?

Emlak satış süreçleri tüm dünyada artık neredeyse aynı yöntemler ile işliyor. Firmanın satış süreci ile ilgili olan kaynakların doğru şekilde yönetilmesi tabanına dayanıyor. Bu süreç satış sürecini kapsayan birimler arasındaki iletişimin yönetilmesi ile devam ediyor.

 

Firmaların verimliliği, iş sürekliliğinin sağlanması, yönetim raporları ile firmanın gelişiminin sağlanmasıdır. Ve müşteri kazanım çalışmaları ile etkili pazarlama stratejileri uygulanıyor. Emlak satışı sürecinde müşteriler elde edildikten sonra satış ve satış sonrası süreç ile birlikte finans gibi konularda da tek bir sistem üzerinden destek sağlanıyor.

 

Tamamen kontrollü ve sistematik bir şekilde işleyen bu süreç personel kaynaklı olan hataların en aza indirilmesidir. Ve işlerin aksamaması için gerekli tüm önlemleri alıyor.

 

Multiple Listing Service Nedir?

 

Bugün dünyada en çok kullanılan emlak satış sistemleri arasında ise merkezi ABD’de yer alan “American MLS Systems” yer alıyor. Avrupa ve ABD’nin pek çok ülkesinde emlakçılar tarafından kullanılan Multiple Listing Service (MLS) sayesinde emlak portföyü yönetme ve emlakçılar arasında işbirliği gibi işlemler pratik bir şekilde yapılıyor.

 

Ülkemizde de çoğu firmanın aktif olarak kullandığı bu sistem sayesinde işleyiş hiçbir şekilde aksatılmadan detaylı bir şekilde ilerliyor.

Portföyler bu sayede sınırsız sayıda yeni emlak girişine izin veriyor ve daha önce girilen emlaklarda gözden kaçırılan ya da güncellenilmesi gereken tüm bilgiler pratik bir şekilde güncellenebiliyor. 

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.