• ufukucarr@gmail.com
  • +905531313433

HABER DETAYI

20 Aralık 2018 22:17

Emlak Konut Projelerinde Kentsel Dönüşüm Planları

Emlak Konut Projelerinde Kentsel Dönüşüm Planları

Kentsel dönüşüm projelerinde planlama önemi!

Emlak Konut Projelerinde Planın Önemi

 

     Eğer bir konut projeniz varsa, gerek müşteriye konutları daha kolay satabilmek açısında. Gerekse de konutları bir düzen çerçevesinde konumlandırabilmeniz açısında, emlak konut projelerinde planın önemi çok büyüktür. Dikkatli bir şekilde projesi uzman eller tarafından oturtulmuş konutların proje çizimleri sayesinde arsayı daha verimli nasıl kullanabileceğinizi görebilir, boşta kalan sahaları değerlendirmek için ek zamanı kazanmış olabilirsiniz. Böylelikle, özellikle büyük projelerde boş alanları sosyal aktivite etkinlikleri için kullanılmak üzere doldurabilirsiniz.

 

    Pek çok kurumsal firma büyük çaptaki site gibi projelerin planlarını yapıyı tamamlayacak mimar ve mühendis kadrosundan daha profesyonel bireylere çizdirirler. Bu sayede, site içerisine konumlanacak apartmanların yerleri, hacim ebat oranları, uzunlukları, site içerisi yol durumları planda açık ve gayet mantıklı bir şekilde görülür. Böylelikle boşta kalan alanlar da hemen saptanıp, buralara çocuk parkı, otopark gibi gayri ihtiyari bölgeler konumlanabilir. Bu da bize bir kere daha emlak konut projelerinde planın önemini vurgulamaktadır.

 

    Müşteriler açısından da, emlak konut projelerinde planın önemi oldukça büyüktür. Bir projeyi yazılı taslak halinde yada minyatür olarak proje şekliyle gören müşteriler konutların yada inşa edilecek yapının durumu hakkında bilgi sahibi olabilir. Bu da, konutun daha proje taslağındayken müşteriye satılmasını sağlar.  Yapılan çalışmalar göstermiştir ki, minyatür olarak sunulan konut projelerini görüp değerlendiren müşterilerinin alım gücü, projenin söz ile anlatımına oranla kat kat daha fazladır.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.