• ufukucarr@gmail.com
  • +905531313433

HABER DETAYI

31 Aralık 2018 20:38

İstanbul Arsa Fiyatları Yükselişte

İstanbul Arsa Fiyatları Yükselişte

Günümüz yatırım kazançları arasında gayrimenkuller ön sırada bulunur. Özellikle arsa fiyatları alım ve satım işlemleri daha çok kazanç sağladıkları için ilk sırada yer almakta ve önemini korumaktadır. Tapu işlemleri sonuçlarına bakıldığında bu veriler ortaya çıkmaktadır.

 

Yeni Projeler İle İstanbul’da Ucuz Arsa Yok

 

Özellikle İstanbul’da hızlı nüfus yoğunluğu ve sürekli artış arsa stoklarının oluşmasına sebep olmaktadır. Dolayısıyla üçüncü köprü ve üçüncü havalimanı projeleri ile arsa değerleri bir anda tırmanışa geçti. Bu arada gözler eski yapılaşmalara dikilerek yenilenme hareketleri de başladı. Bu hareketlenme metrekare birim fiyatlarının bin beş yüz lira olduğu günleri aratır oldu, bugün İstanbul arsa fiyatları rakamlar pazarlıkların çetin geçmesi ile yirmi bin liraya kadar yükseliş göstermekte.

 

Kanal İstanbul, üçüncü köprü, üçüncü havalimanı ve Marmaray gibi büyük projeler ile bu projelerin yer aldığı bölgelerde değerler el değiştirdikçe daha çok artmakta. Bu bölgelerden biri olan Arnavutköy özelliği nedeniyle ilk sıradaki yerini korumakta. Tapu işlemleri için gidilen tapu dairelerinde görülen yoğunluk bunun bir işareti olmakta. Özellikle Arnavutköy’de arsa sahibi olanlar, arsalarını ellerinde tutarak değer artışlarının devam etmesini izlemektedir.

 

Bugün itibari ile bölgede arsaların metrekare fiyatları daha önce yetmiş ile seksen lira arasında iken şu günlerde altı yüz liraya kadar çıkış göstermektedir. Bu yüksek hareketlilikten yola çıkarak tapu işlemleri gerçekleştirenler, diğer bölgelerden bazılarında arsa fiyatları şu şekilde gelişmektedir; Ataşehir 1100-5250, Beykoz 1100-10200, Avcılar 1050-2700 ve Esenler 1900-3200 lira arasında değişen fiyatlarda olmaktadır.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.