• ufukucarr@gmail.com
  • +905531313433

HABER DETAYI

29 Aralık 2018 12:52

Konut Projeleri – Projelendirme Hakkında Her Şey

Konut Projeleri – Projelendirme Hakkında Her Şey

Konut Projelerinde Proje Önemi

       Konut projelerinde proje bazında plan oluşturmak oldukça önemlidir. Müşterilerin konutları henüz plan aşamasına görüp değerlendirebilmesi, peyzaj mimarlarının boş alanları, yol genişliği dış cephe genişliği gibi ayrıntıları hesap edilir. Düzenleştirmeyi bu hesap kriterlerine göre yapabilmesi için, konut projelerinde proje önemi çok fazladır.

 

       Başarılı bir şekilde projesi hesap edilmiş ve kağıda hatta minyatürlere işlenmiş konutların projeleri sayesinde yapılacak yapıların pek çok alanı dört farklı cepheden kolayca görülebilir. İzdüşümleri alınabilir, proje çok daha sağlıklı bir şekilde hayata geçirilebilir. Özellikle site gibi pek çok binanın iç içe konumlanacağı yapılarda, boş alanların maksimum düzeyde kullanılmasıdır. Yapıların en iyi kalitede oluşturulması için, konut projelerinde proje önemi daha da artmaktadır.

 

     Başarılı bir mimarın çizdiği ve başarılı bir inşaat mühendisinin hesapladığı konut projesi ile müşteriler satın alacakları evleri daha proje alanındayken görme fırsatına erişip, proje hakkında fikir sahibi olabilirler. Ayrıca, projenin çevre düzenlemesini yapacak, varsa havuz, park gibi sosyal alanlarını dekore edecek peyzaj mimarlarının tamamlanacak proje ile arta kalan boş hacimleri hesap edip, proje yapım aşamasındayken çevre düzenlemelerini yapmaları sağlanabilir. Böylelikle, proje mümkün olan en kısa sürede tamamlanır. Konut projelerinde proje önemi bu yönüyle de ortaya konulmaktadır.

     İnşaat mühendislerinin projeyi en iyi şekilde hesap edip, sütunların projeyi taşıyıp, taşımayacağı. Dış cephe kalınlığı, aks, kiriş gibi ölçülerin tam hesaplanması, projenin netliği ile sağlamlık kazanmaktadır.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.