• ufukucarr@gmail.com
  • +905531313433

HABER DETAYI

29 Aralık 2018 12:39

Konut Yatırımında En Öncelikli Unsurlar

Konut Yatırımında En Öncelikli Unsurlar

Konut hem konaklama ihtiyacı hem yatırım amacı ile oldukça önemli bir ihtiyaç. Konut yatırımı yaparken ise yatırımın değerli olması için temelde iki konuya çok dikkat etmek gerekiyor. Peki Konut Yatırımında En Öncelikli Unsurlar nelerdir gelin hep birlikte öğrenelim.

 

Konut Yatırımında En Öncelikli Unsurlar

 

Bunlardan ilki lokasyon. Diğer dikkat edilmesi gereken konu ise proje. Denge Değerlendirme A.Ş. ‘nin İş Geliştirme Müdür Papatya Mergüz’e göre, konut yatırımı yaparken lokasyon ve proje seçimi çok önemli.

 

Ülkemizde gayrimenkul önemli bir ayak olan konut alım ve satımlarında birden fazla unsur arz ve talep dengelerini etkilemektedir. Bu nedenle taşınmaz malların alım ve satımlarında bilinçli davranmak gerekir. Ayrıca belirtmek gerekir ki, ekonomik dalgalanmalar, faizler, seçimler ve daha birçok etmen de konut değerlerini etkiler.

 

Konut satışları yatırım veya kullanım amaçlı olmaktadır. İkinci el konutlar yatırım amaçlı alındığında, güzergâh, ticari hareketlilik alanlarına yakınlık mülkün kira getirisini arttırır. Diğer önemli bir nokta da mülkün bulunduğu bölgeye yakın gelişmelerin iyi öngörülebilmesidir.

 

Oturma amaçlı tercih edilen bir yatırım söz konusu ise de özellikle son birkaç yıldır sosyal donanım, güvenlik hizmeti önem kazanır. Ancak unutulmaması gereken oturma amaçlı ya da yatırım amaçlı olsun, konut alımında lokasyon ve proje en fazla dikkat edilmesi gereken öncelikli detaylardır.

 

Konut Yatırımında En Öncelikli Unsurlar başlıklı yazımızın sonuna geldik. İlgili diğer haberlerimizi de inceleyebilirsiniz.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.