• ufukucarr@gmail.com
  • +905531313433

HABER DETAYI

21 Aralık 2018 14:18

Profesyonel Emlak Danışmanlarının Göz Bebeği Olan Drone Nedir?

Profesyonel Emlak Danışmanlarının Göz Bebeği Olan Drone Nedir?

Teknolojinin gün geçtikçe gelişmesi şüphesiz ki diğer sektörler gibi emlak sektörünün de rahat bir nefes almasına sebep oldu. Önceden pilli fotoğraf makineleriyle ilanların fotoğraflarını kapı kapı gezip çekerken artık teknolojinin de desteğiyle bambaşka bir çağın kapılarını araladık.

 

Peki yeni profesyonel emlak danışmanlarının göz bebeği olan Drone nedir?

Drone bir çeşit insansız hava aracıdır. Bu muhteşem özelliklere sahip hava aracıyla birlikte usta bir hava fotoğrafçılığı yapabilir ve video kayıtları çekebilirsiniz. Topladığınız bu dökümanlarla birlikte işiniz artık çok daha kolaylaşacak. Gayrimenkulün havadan çekilmiş fotoğraf veya videolarıyla artık yapacağınız sunumla daha gerçekçi ve etkileyici olacak.

 

Drone ile Emlak Pazarlama ? 

Hava fotoğrafçılığı yapan Drone sayesinde emlak sektörü büyük bir nefes aldı. Peki bu Drone emlak pazarlamasında bizlere nasıl katkı sağlar? Öncelikle yeni nesil emlak danışmanlarının işini çok daha fazla kolaylaştıracağına hiç şüphe yok. Kullanması kolay sonuçları etkili olan bu makinayla, yurtdışında bulunan ve satmak istediğiniz bir gayrimenkul ilanını daha önceden aldığınız kayıtlar sayesinde kolaylıkla yapabilirsiniz.

 

Hava fotoğrafçılığı sayesinde artık müşterilerinize gayrimenkulün sunumunu yaparken artık hiç zorlanmayacaksınız. Müşterinin kafasındaki evin lokasyonu nerede sorusuna görüntülü ve çok net bir cevap verebilecekseniz. Bu sayede de müşterinizle olan ilişkinizdeki güven duygusu pekişecek ve daha profesyonel bir imaja sahip olacaksınız.

 

Drone evin içine girip her köşesinden görüntü olabiliyor olması nedeniyle müşterileriniz her daim sunacağınız seçeneklere hızlı ve kesintisiz olarak ulaşabilecekler. Bu sebeple verdiğiniz hizmetten mutlu olacaklar. Ve unutmayın ki mutlu müşteri mutlu müşteriyi getirir.

 

Teknik özellikleri ve fiyatı

Droneler modellerine göre, wi-fi bağlantısı ile 2 km menzile sahip, 1 km yüksekliğe kadar uçabiliyor. Fotoğraf ve video çekmek için bazı modellerde akıllı telefon veya tablete sahip olmalısınız, yönetimi bu cihazlarla yapabiliyorsunuz, ayrıca kumandası olan modellerde piyasada satışta.

 

Pil ömrü tüm mobil cihazlarda olduğu gibi burada da sorun teşkil ediyor. Hd çekimlerde 12 dakika gibi bir zamanda çekim yapabiliyorken standart çekimde yirmi dakikayı bulabiliyor bu sürenin uzunluğu. Güneş enerjisiyle şarj yapabilen değişik markalar ve modelleri de mevcut.

 

Otomatik pilot özelliği ve sensörleri sayesinde kullanılması son derece basit.

 

640*480 ve 1280*720 piksel kalitesinde hd video ve fotoğraf çekimi yapabilirsiniz.

 

Türkiye’de satış fiyatları model ve markasına göre değişiyor, fakat 600-1500 Tl arasında çok satılan modelleri mevcut.

 

Dron Kullanımı Yasal mı? 

Özel alanlarda çekim veya askeriyenin içinden görüntü alınması gibi durumlar söz konusu olmadığı sürece yasal olmayan hiç bir tarafı bulunmamaktadır. Cihaz kullanımında sadece ve sadece dikkat edilmesi gereken kötü amaçlar ve özel hayatı içine dahil eden durumlarda kullanılmaması olacaktır.

 

Burada yapmamız gereken en önemli husus özel hayatı ve gizliliği ihlal edecek herhangi bir davranıştan kaçınmalıyız, yani iş harici başka bir alanda kullanmamalıyız.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.