• ufukucarr@gmail.com
  • +905531313433

HABER DETAYI

23 Aralık 2021 23:01

TWİTTER’DA GÖRSEL ÖNİZLEME

TWİTTER’DA GÖRSEL ÖNİZLEME

Twitter geçtiğimiz haftalarda görsel önizlemeyi tanıtmıştı. Görsellerin her zaman yendiği internetlerde Twitter’ın 140 karakterlik dünyasında çırpınan, haberin gelmesiyle masa üstünde göbek atan dijital pazarlamacılar ve sosyal medya hesap yöneticilerinin hikayelerini duyuyoruz günlerdir. Twitter’ın bu adımı reklamverenlerin işini çok daha kolaylaştıracak. Fakat unutmamamız gereken de dijital pazarlamacılar olarak görsel önizlemeyi optimize etmemiz ve markanın öğrenecek yeni bir dilinin olması.

 

Çok kullanılan sosyal ağlar dönem dönem değişiklikler yapabiliyor. Twitter’ın olayı biraz daha farklı. Çünkü  görsel önizleme eklenerek platformun doğasında büyük bir değişiklik yaptı Twitter. Ben bunu biraz Facebook’un algoritmasında yaptığı değişiklik ile Facebook sayfalarında paylaşılan içeriklerin %10-15′inin takipçilere ulaşabilmesinde benzetiyorum.

Twitter markalara için yarattığı kum havuzunu biraz daha büyütmüş durumda.

960×960 olan görsel boyutunun 2:1′i görüntülenebiliyor. Böylelikle marka temsilcilerine oynayabilecek yeni bir oyuncak çıkmış bulunuyor =)

Şu ana kadar Twitter görsel önizlemeyi bir araç olarak kullanan en iyi içeriklerden biri Spotify’dan geliyor.

Tabii ki Twitter’ın görsel önizleme eklentisi herkesin hoşuna gitmiş değil. Bir kullanıcı gözünden Twitter’ın doğasına yakıştığını düşünmüyorum. Bundan da kurtulmanın yolu var. Mobilde Twitter profilinizden ayarlara giriyorsunuz ve resim önizlemelerini kapatıyorsunuz. Bu kadar!

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.