• ufukucarr@gmail.com
  • +905531313433

HABER DETAYI

23 Aralık 2021 09:26

YILBAŞI PARTİN DİJİTALDEN!

YILBAŞI PARTİN DİJİTALDEN!

Bütün arkadaşların sende toplanıyor, n’apacaksın? Onlara unutamayacakları bir parti hazırlayacaksın, 2021′e noktanı koyacaksın! ”Nasıl yapacağım kiiieeeğ!?!” dediğini duyar gibiyim. Aklının bir tarafı markette hazır pişirilmiş hindide, diğer tarafı da ”hazır markete gitmişken balonlarımı, süslerimi, içkilerimi de hallederim” diyorsun. Yanlış yapıyorsun. Biraz maharetlerini göster, kendini dijitalin kollarına bırak!

Lezzet Snapguide’dan…

 

Snapguide, kullanımı müthiş kolay bir sosyal rehber ağı. Teknolojiden, yemek tariflerine kadar bir çok konuda adım adım kullanıcıların görsel ve kısa, kolay anlaşılır açıklamaları harmanlayarak mini klavuz gibi paylaştığı bir portal. Web sitesi üzerinde rehberleri gezebilmeniz mümkün. Fakat iOS uygulaması eşsiz! İnanılmaz bir kullanıcı deneyimi sunuyor. Şahsen en sevdiğim sosyal ağlardan biri.

Yeni yıl partinizde ve Noel’de hazırlayabileceğiniz birkaç Snapguide lezzeti:

Nefis hindi nasıl pişirilir? Buradan Snapguide’a ulaşabilirsiniz.

 

Noel sabahı tarçınlı rulo – Snapguide’a buradan ulaşabilirsiniz.

 

Noel kokteylini de es geçmemek lazım. Onu da buradan inceleyebilirsiniz.

 

Dekorasyon Pinterest’ten…

Pinterest benim için görsel veri depolama alanı. İnternette keşfe çıkmak için mükemmel bir sosyal ağ aslında. Türkiye’de Pinterest’in değerini çok bilmiyoruz. Görsel veri depolama dememin nedeni tamamen kişisel. Bir çok görseli kategorizeleştirip burada saklayabiliyor ve anında arkadaşlarımla paylaşabiliyorum. El yapımı aksesuarlardan, tatil noktalarına; teknolojiden, modaya bir çok konuda ufak dosyalar oluşturabiliyorum. Görseller genelde bir kaynaktan (Web sitesi, blog, sosyal ağ) geldiği için linkleri de kaydetmiş oluyorum. Fakat bu tamamen bir bakış açısı. Pinterest’in yurt dışında ciddi bir trafik sağlama gücü var – görsellerin link kaynaklı olduğunu göz önünde bulundurursak, mantıklı.

 

Örneğin Pinterest’in etinden sütünden yararlanıp hayata taşıdığım en son durum Cadılar Bayramı partisiydi. El yapımı dekorasyonlardan, içkilere, oyunlara kadar görsel bir dosya hazırladım. Görsellere tıklayarak yapılışlarına ulaşabiliyordum (bir bakıma Snapguide’a yakın). Bu dosyada biriktirdiklerimin bir çoğunu gerçekleştirdim ve çok güzel, çok orijinal bir parti oldu =) Şimdiki önerim; benim bu uygulamamı Yılbaşı Partisi için gerçekleştirebileceğiniz.

Takip etmek ve fikir alabilmek için, birbirinden güzel parti fikirleriyle dolu bir pano hazırladım size: Buradan inceleyebilirsiniz.

 

Tabii bir de yeni yıl hediye fikirleri var. Bunun için de Pinterest yeni bir kategori açmış. Gezinmeyi ihmal etmemek lazım =) Süper de yapmış!

”Yok, evde parti vermek benim gözümü korkuttu” diyorsan da, hemen arkadaş grubuna uygun etkinlik bulmak için bir kaç alternatif var.

  1. Dakick
  2. Facebook Etkinlikleri
  3. Biletix

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.